Tonuotas stiklas
- Titulinis
- Stiklo paketai
- Tonuotas stiklas
Tonuotas stiklas vis dažniau figūruoja tiek įvairiuose interjero, tiek eksterjero sprendimuose ir yra atpažįstamas kaip funkcionalus bei šiuolaikiškas elementas. Gerą vardą jis pelnė ne veltui – lengvai prižiūrimas, itin tvirtas ir atsparus išoriniams veiksniams, efektyviai sulaikantis saulės energiją bei kone idealiai tinkantis modernumu dvelkiantiems dizaino sumanymams įgyvendinti.
Tonuoto stiklo privalumai
Besirenkantys tokį stiklą dažnai remiasi skirtingais motyvais. Nors pagrindine tonuoto stiklo pasirinkimo priežastimi išlieka saulės šviesos ir šilumos sulaikymas, tačiau yra ir kitų privalumų, kuriuos klientai įvardina kaip itin svarbius.
Vienas iš jų – privatumas. Kadangi tonuotas stiklas turi atspalvį ir pasižymi mažesniu šviesos pralaidumu, jis nėra toks perregimas kaip įprastas stiklas. Tai taip pat suteikia ir didesnį saugumo pojūtį, o tam tikrais atvejais net apsaugo ir nuo „nelauktų svečių“ – patalpos, kurioms įrengti panaudotas tonuotas stiklas, rečiau tampa įsibrovėlių taikiniu.
Taip pat tonuotą stiklą vertina tie, kuriems svarbu išvengti saulės odai poveikio. Kadangi šis stiklas apsaugo nuo UV spindulių, toks pasirinkimas gerokai palengvina odos problemų turinčių žmonių kasdienybę.
Galiausiai, įprasto stiklo iškeitimas į tonuotą, ilgalaikėje perspektyvoje leidžia sutaupyti. Toks stiklas ne tik efektyviai sulaiko saulės energiją, tačiau neleidžia greitai pasišalinti ir patalpoje esančiai šilumai. Tad vasarą tonuotas stiklas apsaugo nuo karščio ir leidžia rečiau naudotis kondicionieriumi, o žiemą padeda sulaikyti šilumą ir sutaupyti gaunant mažesnes sąskaitas už šildymą.
Tonuoto stiklo kaina
Tonuoto stiklo kaina svyruoja nuo 60 Eur/m2 iki 120 Eur/m2, priklausomai nuo pasirinkto stiklo tipo. Paprastai, storesnis stiklas lemia mažesnį šviesos pralaidumą, todėl jo kaina yra didesnė.
Tonuoto stiklo tipai
Norintys integruoti tonuotą stiklą savo būsto ar kitų patalpų aplinkoje, gali rinktis iš trijų tonuoto stiklo tipų: pilko, žalio ir rudo. Šių stiklų storis skiriasi, todėl renkantis svarbu vadovautis ne tik estetikos faktoriumi, bet atkreipti dėmesį ir į kitas reikšmingas, nuo stiklo storio priklausančias savybes.
Kur naudojamas tonuotas stiklas?
Tonuoto stiklo panaudojimo galimybės yra labai plačios. Nors paprastai dėl savo funkcionalumo ir praktiškumo jis naudojamas langams, vitrinoms ir vidaus durims, tačiau vis dažniau jis tampa neatsiejama medžiaga, naudojama kitose interjero detalėse. Pavyzdžiui, tonuotas stiklas pasirenkamas stalviršiams, pertvaroms, dušo kabinoms, turėklams ar lentynoms. Dažnu atveju jis pasirenkamas dėl siekio sukurti erdvėse privatumo pojūtį. Visgi neretai tai tampa tiesiog stilinga interjero detale.
D.U.K.
Kaip prižiūrėti tonuotą stiklą?
Tokio stiklo priežiūra nėra niekuo ypatinga – ji nesiskiria nuo bet kokio kito stiklo priežiūros. Norėdami, kad tonuotas stiklas išlaikytų jam būdingas savybes, jį valykite naudodami tam skirtas priemones. Taip pat svarbu vengti šiurkščių šluosčių ir abrazyvinių valiklių. Tiems, kuriems aktualu kuo ilgiau išlaikyti nepriekaištingą stiklo būklę, siūlome jį padengti specialia apsaugine plėvele.
Ar tonuotas stiklas tinka vitrinoms?
Taip. Tonuotas stiklas dėl savo savybių dažnai pasirenkamas vitrinoms. Jis ne tik tampa dizaino išskirtinumą užtikrinančia dalimi, tačiau pasižymi ir praktiškumu. Ypač, kai reikia sumažinti į patalpą patenkančios šviesos ir šilumos kiekį bei tuo pat metu joje išlaikyti minimalizmą. Taip pat toks stiklas vertinamas ir todėl, kad apsaugo vitrinoje esančius elementus nuo neigiamo saulės poveikio, pavyzdžiui, jo sąlygojamo daiktų ar baldų spalvų blukimo.
Ar tonuotas stiklas padeda sumažinti kaitrą nuo saulės?
Tonuotas stiklas itin reikšmingai sumažina saulės sąlygojamą kaitrą patalpoje. Taip yra todėl, kad jis sulaiko nuo 34 iki 68 proc. saulės energijos. Tad atsižvelgę į patalpų pobūdį, joms naudotojų keliamus lūkesčius ir kitus svarbius veiksnius, galite pasirinkti tokį tonuotą stiklą, kuris atitinkamai – daugiau arba mažiau – ribos saulės energijos patekimą į patalpą.
Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirinkus itin efektyviai šviesą ir kaitrą ribojantį stiklą, patalpoje gali būti juntamas šviesos stygius. Tokiu atveju, komfortiškam šviesos reguliavimui viduje reikėtų pasirūpinti papildomais šviesos šaltiniais.
Kiek procentų šviesos praleidžia tonuotas stiklas?
Priklausomai nuo turimo poreikio, galite pasirinkti mažiau arba daugiau šviesos praleidžiantį tonuotą stiklą.Tonuotas stiklas gali praleisti nuo 20 iki 90% šviesos. Atitinkamai, daugiau šviesos praleidžiantis stiklas patalpai leis įkaisti labiau, o mažiau praleidžiantis – išlaikys ją vėsesnę.
