LT | EN | RU 

Stiklo paketo sandara

Stiklo paketas - tai hermetiška konstrukcija sudaryta iš 2 arba 3 sujungtų stiklų, paliekant tarp jų tam tikro dydžio tarpą. Visu stiklo pakraščio perimetru dviejų hermetikų pagalba yra pritvirtinamas skiriamasis stiklo paketo rėmelis. Rėmelio viduje esantis drėgmės sorbentas užtikrina, kad stiklo paketo viduje nebus drėgmės. Tarpas tarp stiklų užpildomas inertinėmis dujomis arba oru. Į stiklo paketo vidų orientuota rėmelio dalis yra perforuota ir per ten esančias skylutes drėgmę iš oru arba kitomis dujomis užpildyto tarpo tarp stiklų sugeria rėmelio viduje esantis adsorbentas.

Nuo konstrukcijos elementų priklauso tiek stiklo paketo garso ir šilumos izoliacijos savybės, tiek pralaidumas šviesai ir bendras jo estetinis vaizdas. Panaudojant skirtingo storio stiklą pasiekiami įvairūs stiklo paketo garso izoliacijos rodikliai. Nuo panaudoto stiklo šiluminių charakteristikų priklauso ir viso stiklo paketo laidumas šilumai. Stiklo paketo šilumos ir garso izoliacijos savybės priklauso ne tik nuo stiklo rūšies bet ir nuo kamerų kiekio. Jeigu stiklo paketas gaminamas iš dviejų stiklų tarpas tarp jų yra vienas, tai – vienos kameros paketas. Dviejų kamerų pakete per skiriamuosius rėmelius į hermetišką konstrukciją sujungiami jau 3 stiklai. Toks paketas vadinamas 3 stiklų arba dviejų kamerų paketu. Kiekviena papildoma kamera gerina stiklo paketo garso ir šilumos izoliacijos savybes.

Skiriamojo rėmelio charakteristikos taip pat įtakoja viso stiklo paketo savybes. Labai svarbu, kad stiklo paketas būtų gerai hermetizuotas, o tai priklauso, tiek nuo medžiagų, kurios yra naudojamos hermetizacijai savybių, tiek nuo paties gamybos proceso. Skiriamuosius rėmelius lankstant moderniose staklėse lieka tik vienas rėmelio sujungimo taškas, o tai sumažina stiklo paketo dehermetizacijos tikimybę.

Stiklas

Stiklas jau nuo seno yra naudojamas kaip nepamainoma statybinė medžiaga, kuri yra pakankamai tvirta ir skaidri. Stiklas - pagrindinė stiklo paketo konstrukcijos dalis ir nulemia daugelį stiklo paketų funkcinių savybių. Daugiau »

Rėmelis

Stiklo paketo skiriamasis rėmelis atlieka karkaso, ant kurio tvitrtinami stiklo lakštai stiklo pakete, funkciją. Rėmelis formuoja tarpą tarp stiklų. Daugiau »

Adsorbentas

Skiriamasis rėmelis yra tuščiaviduris, o jo viršutinė sienelė, kuri liečiasi su tarp stiklų esančiu oru arba dujomis, yra perforuota. Rėmelio vidus užpildytas porėtomis adsorbento granulėmis. Kaip adsorbentas stiklo paketuose gali būti panaudoti molekulinis sietas, silikagelis arba šių dviejų adsorbentų mišinys. Skirtinga cheminė šių medžiagų sudėtis nulemia ir skirtingą drėgmės adsorbavimo lygį. Naudojant molekulinį sietą kaip adsorbentą galima pasiekti labai žemą rasos taško temperatūrą - apie -60ºC. Panaudojus kaip užpildą silikagelį, rasos taško temperatūra bus jau žymiai aukštesnė - apie -45ºC. Kadangi pagrindinė adsorbento užduotis – sugerti drėgmę, tai stiklo paketų gamyboje galima naudoti tiek vieną, tiek kitą medžiagą arba jų mišinį. Adsorbentas yra labai svarbi konstrukcijos dalis ir griežtai nesilaikant technologinių reiklavimų negalima pagaminti kokybiško stiklo paketo.

Hermetikai

Hermetikai atlieka kelias funkcijas. Jie yra rišančioji stiklo paketo dalis ir neleidžia vandeniui patekti į stiklo paketo vidų. Hermetikas priklijuoja stiklą prie skiriamojo rėmelio, todėl labai svarbu, kad jis tvirtai sukibtų su abiem paviršiais, būtų elastingas, patvarus, ilgai nesentų. Hermetiko sluoksnis neturi būti storas. Kita funkcija, kurią atlieka hermetikai – stiklo paketo sandarumas. Hermetikai neleidžia vandeniui patekti į paketo vidų. Hermetikai neleidžia iš paketo išeiti inertinėms dujoms.

Stiklo pakete yra naudoajma dviguba hermetizacija. Pirmiausiai ant skiriamojo rėmelio šonų šiek tiek aukštesnėje nei 100ºC temperatūroje užnešama butilo masė. Spaudžiant stiklus butilo masė plonu vos kelių dešimtųjų mm dalių storio sluoksniu pasiskirsto tarp stiklo bei skiriamojo rėmelio. Butilas labai gerai saugo nuo vandens iš išorės ir iš vidaus stiklo paketo neleidžia išeiti dujoms. Tačiau butilas nepakankamai tvirtai suklijuoja stiklo paketo kraštą. Todėl naudojama dar ir antrinė hermetizacija, išorinę stiklo paketo dalį užtepant polisulfidiniu, silikoniniu ar poliuretaniniu hermetiku. Labai svarbu, kad antrinis hermetikas būtų pakankamai tvirtas, elastingas ir nelaidus dujoms ir garams.

Inertinės dujos

Siekiant pagerinti šilumines stiklo paketo charakteristikas tarpas tarp stiklų yra užpildomas inertinėmis dujomis. Daug mažesnė nei oro inertinių dujų konvekcija sąlygoja ir žymiai mažesnį šilumos perdavimą. Dažniausiai tarpai tarp stiklų užpildomi argonu arba kriptonu. Kriptonu užpildyti stiklo paketai yra šiltesni už paketus užpildytus argonu.

end faq