LT | EN | RU 

Rėmelis

Stiklo paketo skiriamasis rėmelis atlieka karkaso, ant kurio tvitrtinami stiklo lakštai stiklo pakete, funkciją. Rėmelis formuoja tarpą tarp stiklų, o tarpo dydis nuo skiriamojo rėmelio pločio. Stiklo rėmelis sudarytas iš aliumininio, plastikinio arba plieninio tuščiavidurio profilio. Viršutinė matoma jo dalis besiliečianti su tarp stiklų esančiu oru yra perforuota, vidus užpildytas adsorbento granulėmis. Adsorbentas iš tarp stiklų esančio oro ar dujų sugeria drėgmės likučius.

Stiklai prie skiriamojo rėmelio klijuoti naudojant pirminį ir antrinį sandarinamuosius sluoksnius. Pirminiam sandarinamajam sluoksniui sudaryti naudojamas poliizobutileno hermetikas. Ant skiriamojo rėmelio šonų šiek tiek aukštesnėje nei 100 °C temperatūroje užnešama butilo masė. Spaudžiant stiklus butilo masė vos kelių dešimtųjų mm dalių storio sluoksniu pasiskirsto tarp stiklo bei skiriamojo rėmelio. Stiklas tvirtai prisitvirtina prie rėmelio paviršiaus ir yra užtikrinamas sandarumas. Pirminis sandarinamasis sluoksnis labai gerai saugo nuo vandens iš išorės, o iš stiklo paketo vidaus neleidžia išeiti dujoms, tačiau nepakankamai tvirtai suklijuoja stiklo paketo kraštą. Todėl atliekamas dar ir antrinis sandarinimas, išorinę stiklo paketo dalį užtepant polisulfidiniu, silikoniniu ar poliuretaniniu hermetiku. Įprastiems stiklo paketams dažniausiai naudojamas polisulfidas,o specialiems – vienkomponentis arba dvikomponentis silikonas. Antrinio sandarinamojo sluoksnio paskirtis – tvirtai suklijuoti stiklus, žemoje ir aukštoje temperatūroje išlaikyti dideles vėjo apkrovas, kompensuoti temperatūrines stiklo bei rėmo deformacijas. Labai svarbu, kad antrinis hermetikas būtų pakankamai tvirtas, elastingas ir nelaidus dujoms bei garams.

Skiriamųjų rėmelių kiekis priklauso nuo stiklo paketo kamerų skaičiaus. Vienos kameros stiklo pakete yra vienas skiriamasis rėmelis, dviejų kamerų stiklo pakete yra du skiriamieji stiklo paketo rėmeliai.

Gaminant stiklo paketus su aliumininiais ar plastikiniais rėmeliais, itin svarbu naudoti tinkamas medžiagas ir griežtai laikytis technologinių reikalavimų – nuo to priklauso ne tik pradinės šiluminės bei techninės stiklo paketų ypatybės, bet ir jų ilgaamžiškumas. Kai kuriuos defektus galima pašalinti stiklo paketų gamybos proceso metu, tačiau ištaisyti jau pagamintų stiklo paketų trūkumus labai sunku ir brangu.

UAB MEDALPAS stiklo paketų gamyboje naudoja aliumininius, plastikinius žinomų gamintojų (SWISSPACER, THERMIX, TGI) skiriamuosius rėmelius, kurie yra lankstomi naudojant modernias rėmelių lankstymo stakles. Skiriamuosius rėmelius lankstant moderniose staklėse lieka tik vienas rėmelio sujungimo taškas, o tai sumažina stiklo paketo dehermetizacijos tikimybę.

Skiriamieji rėmeliai iš aliuminio

Ilgą laiką stiklo paketuose buvo naudojami rėmeliai pagaminti iš aliumino. Tam tikro pločio ir formos aliuminio profilis užpildytas adsorbentu labai gerai fiksuoja tarpą tarp stiklų ir atlieka tvirto karkaso funkciją. Viršutinė – matoma rėmelio dalis perforuota, o tuščiavidurė ertmė užpildyta adsorbentu, kuris skirtas drėgmei iš tarpo tarp stiklų sugerti. Kadangi aliuminis yra geras šilumos laidininkas, ant stiklo paketo krašto susidaro šalčio tiltelis ir kyla rasojimo problemų.

Dėl šios ir kitų priežasčių pastaruoju metu Lietuvoje vis dažniau naudojami plastikiniai rėmeliai, praleidžiantys kelis kartus mažiau šilumos nei aliuminis, todėl sumažinantys „šalčio tiltelių“ susidarymo tikimybę.

SWISSPACER skiriamieji rėmeliai

UAB MEDALPAS gamina stiklo paketus su “šiltais” SAINT GOBAIN SWISSPACER skiriamaisiais rėmeliais. Tokių rėmelių pagrindas – taip vadinamasis izoliuojamasis kompozitas, sutvirtintas stiklo siūlais. Jis iš vienos pusės padengtas plona metaline folija, papildomai sulaikančia drėgmę bei dujas ir užtikrinančia, kad sandarinamosios medžiagos efektyviai prikibs prie paviršiaus. SWISSPACER rėmeliai pasižymi dideliu mechaniniu atsparumu, nekinta net iki 100 °C. Tokių skiriamųjų rėmelių atsparumas gniuždymui yra net kelis kartus didesnis nei aliumininių, o pagal pailgėjimo koeficientą, sukibimą su sandarinamosiomis medžiagomis, atsparumą UV spinduliams bei drėgmei ne tik prilygsta aliumininiams, bet kartais ir pralenkia juos. SWISSPACER būna įvairių spalvų, juos nesunku priderinti prie lango rėmo ir interjero. Rėmelių paviršius matinis, be aliuminio rėmeliui būdingo metalinio blizgesio.

Į UAB MEDALPAS stiklo paketus dedami ir dar šiltesni SWISSPACER V skiriamieji rėmeliai, kurie yra padengti ne aliuminio, o nerūdijančio plieno folija. Nerūdijantis plienas pagerina šilumines charakteristikas, SWISSPACER V yra “šiltesnis” už SWISSPACER. Tuo tarpu mechaninės ypatybės, jungtys, dydžiai, spalvos, naudojimo gamyboje būdai nesiskiria.

TGI skiriamieji rėmeliai

TGI skiriamasis rėmelis stiklo paketams - tai neopropileninis tuščiaviduris profilis ir plona plieninė folija. Neopropileno ir plieno derinys sąlygoja geras TGI rėmelio šilumos izoliacijos savybes. Adsorbentas pilamas į tuščią ertmę rėmelio viduje.

    Pagrindiniai TGI rėmelio privalumai:
  • geros šilumos izoliacijos charakteristikos;
  • aukštesnė lango krašto temperatūra iš vidinės pastato pusės;
  • geras sukibimas su hermetikais;
  • rėmelio paviršius atsparus ultravioleto poveikiui;
  • malonus akiai vaizdas;
  • lengvai lankstoma, patogu naudoti stiklo paketo gamybos procese;
  • galima pildyti įvairiais adsorbentais.

Thermix skiriamieji rėmeliai

Siekiant išvengti “šalčio tiltelio susidarymo ant stiklo paketo krašto ir išvengti su tuo susijusių lango rasojimo ar net apledėjimo problemų, į stiklo paketus dedami “šilti” skiriamieji rėmeliai.

Thermix skiriamasis rėmelis – plastiko ir plieno derinys – pasižymi labai geromis šilumos izoliacijos savybėmis. Šilumai mažai laidaus plastiko profilio sutvirtinto plieno folija šiluminės charakteristikos yra geresnės už aliumininio rėmelio šilumines savybes. Thermix rėmelis yra mechaniškai tvirtas, atsparus ultarvioleto poveikiui, ilgaamžis. Thermix rėmelio paviršius gerai sukimba su hermetikais, maloniai žiūrisi. Thermix rėmelis sumažina “šalčio tiltelio” susidarymo galimybę, o tuo pačiu išvengiama lango pakraščių rasojimo.

Thermix rėmeliai būna šviesiai pilki ir juodi.

end faq