LT | EN | RU 

Kaip išsirinkti tinkamą stiklo paketą

Stiklo paketas užimantis didžiausią lango dalį labiausiai įtakoja lango šilumos, garso izoliacines, saugumo savybes. Todėl renkantis stiklo paketą reikėtų teisingai įvertinti ir poreikius, ir pasiūlą.

Stiklo paketų savybes lemia keli pagrindiniai veiksniai: stiklai ir jų kiekis, skiriamasis rėmelis bei dujos, kuriomis užpildomi tarpai tarp stiklų. Stiklo paketus reikėtų rinktis tokius, kad vasarą jie apsaugotų nuo saulės, žiemą iš namų neišleistų šilumos, bet įleistų į patalpas pakankamai šviesos. Reikėtų įvertinti, kokie stiklo paketai – šilti, saulės kontrolės, garsą izoliuojantys ar saugūs - geriausiai tiktų kiekvienu konkrečiu atveju. Juk netikslinga būtų stiklinti šiaurinės namo dalies langus saulės kontrolės stiklo paketais. Terasos durims ir langams geriau tiktų saugūs stiklo paketai.

Renkantis stiklo paketą pirmiausiai reikėtų įvertinti sąlygas, kuriose jie bus. Pasirinkimą taip pat įtakoja ir patalpų paskirtis. Jeigu Jūsų langai yra triukšmingos gatvės pusėje patariame rinktis garsą izoliuojančius stiklo paketus, o saulės atokaitoje esančius langus reikėtų stiklinti stiklo paketais sulaikančiais ultravioletinį spinduliavimą. Pirmo aukšto langams patartume rinktis saugius stiklo paketus.

Jeigu Jūs ruošiatės statyti namą ir Jums patinka dideli langai, turėkite omenyje, kad maksimalus stiklo paketo dydis neturėtų būti didesnis nei 3,2×3,0 m.

Jeigu stiklo pakete yra naudojamas spalvotas – tonuotas masėje – stiklas, būtina jį dėti lauko pusėje ir jis turėtų būti grūdintas. To reikia todėl, kad spalvotas stiklas įkaista saulėje labiau nei skaidrus, o lauke susidarančios oro srovės neleis jam perkaisti.

Renkantis stiklo paketą patartume atkreipti dėmesį ir į skiriamąjį rėmelį. Skiriamieji rėmeliai būna metaliniai (dažniausiai aliumininiai) ir plastikiniai. Aliumininis skiriamasis rėmelis yra laidus šilumai, todėl atvėsus orams ant stiklo paketo krašto gali susidaryti šalčio tiltelis ir kraštas aprasos. Todėl šalto klimato zonose patartume rinktis plastikinius skiriamuosius stiklo paketo rėmelius, kurių šiluminės charakteristikos yra geresnės nei alimininių.

Stiklo paketų įvairovė yra labai didelė ir pasirinkti teisingai pasiūlos rinkoje yra pakankamai sunku. Todėl patariame kreiptis į UAB MEDALPAS ar langus gaminančios bendrovės specialistus, kurie tikrai parinks labiausiai tinkančius Jūsų būsto langams stiklo paketus.