LT | EN | RU 

Saulės kontrolės stiklo paketai

Saulės energija praeinanti pro langus - tai ne tik šviesa, bet ir ne maža dalimi šiluminė energija. Ne visada šiluma yra pageidautina, o kai gaunamos šilumos kiekio reguliuoti neįmanoma, tai gali tapti problema, todėl kad patalpoje oro atvėsinimas 1 ºC kainuoja 3-5 kartus brangiau, nei sušildymas. Šiai problemai spręsti naudojami saulės kontrolės stiklo paketai.

Vienas iš būdų mažinti į patalpas patenkančios saulės energijos kiekį yra tonuotų masėje stiklų panaudojimas stiklo paketų gamyboje. Tokie stiklo paketai gana efektyviai sulaiko saulės energiją (nuo 34% iki 68% priklausomai nuo atspalvio ir tonavimo intensyvumo). Pagrindinis šių stiklo paketų trūkumas yra tonuoto stiklo kaitimas, dėl ženklios saulės energijos absorbcijos, kas gali lemti tonuoto stiklo lakšto perkaitimą ir skilimą.

Tonuoto stiklo lakštų kaitimui mažinti jie gali būti dengiami šviesą atspindinčia danga. Tokia danga gali būti dengiami ir skaidrūs stiklai. Tokiu būdu pasiekiama, kad nuo 20% iki 40% saulės energijos atspindima, todėl net ir tonuoti masėje stiklai ne taip smarkiai kaista.

Tiek tonuoti masėje stiklai, tiek stiklai dengti šviesą atspindinčia plėvele iš tiesų apsaugo patalpas nuo perteklinės saulės energijos. Tačiau jų pagrindinis trūkumas yra tai, kad kartu su šilumine energija į patalpas nepatenka ir šviesa.

Naujausios kartos saulės kontrolės stiklas gali būti tiek tonuotas masėje, tiek ir skaidrus. Jis dengiamas specialia danga, kuri atspindi saulės infraraudonuosius spindulius, t.y. nepraleidžia saulės šiluminės energijos ir tuo pačiu metu praleidžia beveik tiek pat šviesos, kaip ir skaidrus stiklas.